Zastosowanie klejonki sosnowej w stolarstwie

Zastosowanie klejonki sosnowej w stolarstwie

Klejonka jest rodzajem płyty meblowej, która najczęściej stosowana jest w meblarstwie lub stolarce budowlanej. Klejonką sosnową określa się również rodzaj kantówki stosowanej w szeroko pojętym budownictwie. Jednym z bardziej znanych producentów drewna klejonego jest Richd. Anders, który zajmuje się wytwarzaniem płyty klejonej dla przemysłu stolarskiego.

W procesach produkcji wykorzystywane jest najczęściej drewno w klasie i jakości zamówionej przez klienta, a więc najczęściej drewno lite lub wczepiane. W procesie klejenia drewna wykorzystywany jest klej wodoodporny lub innych według wcześniej otrzymanych wytycznych. Klejonka sosnowa znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle meblarskim i stolarce okiennej oraz stolarce drzwiowej - często tworzone są z niej schody i podłogi. Najpopularniejszym rodzajem klejonki jest klejonka sosnowa http://www.richd-anders.pl/produkty/elementy-klejone-o-roznej-budowie-na-indywidualne-zlecenie.html . Drewno sosnowe jest proste i tanie do pozyskania, a jednocześnie charakteryzuje się dobrymi właściwościami wytrzymałościowymi.

Sosna jest materiałem budowlanym, który służy do produkcji wewnętrznych elementów budowlanych, jak również konstrukcji budowlanych. Drewno sosny jest miękkie, a zarazem niezwykłe trwałe, czyli łatwo poddaje się procesom obróbki, natomiast mamy gwarancję, że nie będzie się kruszyło i pękało. Drewno sosny odpowiednio zaimpregnowane jest w dużym stopniu odporne na wilgoć, dzięki czemu bez większego problemu może być elementem budowlanym zewnętrznym.

Już w procesie produkcji klejonki sosnowej w zakładzie produkcyjnym Richd. Anders usuwane są wszelkie niedoskonałości, które mogłyby wpłynąć na późniejszy wygląd klejonki. Jedną z większych zalet klejonki jest zwiększona odporność na odkształcenia. Po zamontowaniu klejonka nie będzie się kurczyć, ani wyginać - mamy gwarancję zwiększonej trwałości konstrukcji. Sosna jest drewnem występującym dość powszechnie, dzięki czemu jest surowcem łatwym w pozyskaniu, a także tanim w eksploatacji - klejonka sosnowa dostępna jest w atrakcyjnych cenach.

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Firma Michała Kadeli Biuro Obsługi Nieruchomośc...
W stolicy województwa podkarpackiego znajduje si...
Komody sprawdzają się w wielu pokojach. Producen...
Odeszły w niepamięć czasy, kiedy klienci byli u...
Podczas wybory biurka do pokoju dziecięcego, nale...
Wybrałeś już zlewozmywak i stoisz przed trudną...