Kantówka okienna z czego powinna być wykonana?

Kantówka okienna z czego powinna być wykonana?

Kantówka okienna to element, który głównie jest produkowany z wysokogatunkowego drewna sosnowego. Producent kantówki Richd. Anders na indywidualne życzenie klienta jest jednak w stanie wykonać również modele z drewna eukaliptusowego lub modrzewiowego. W procesie produkcji wykorzystywany jest surowiec drzewny o wilgotności 12% ±2%, dzięki czemu klienci otrzymują wyroby najwyższej jakości.

Kantówki zbudowane standardowo produkowane są przy zastosowaniu kleju wodoodpornego DIN EN 204 D4, jednakże w przypadku szczególnych zamówień zazwyczaj stosuje się klej klasy EPI. Kantówki to wyroby uniwersalne, które teoretycznie można wykonać niemal z każdego typu drewna, ponieważ standardowo przyjmują one formę czterokątnych listew. Na rynku funkcjonują zarówno kantówki z drewna rodzimego, tj. popularnego świerka lub sosny, jak i z gatunków egzotycznych, m.in. modrzewia syberyjskiego czy mahoni afrykańskich.

Kantówka okienna podczas procesu produkcji przechodzi przez zaawansowane procesy technologiczne — drewno przerabia się na fryzy, które są łączone wzdłuż, po czym następuje proces heblowania i klejenia na wybrany przez klienta wymiar. Przez cały proces produkcji kantówki podlegają szczegółowej kontroli jakości, dzięki czemu klienci mają pewność, że zakupione wyroby są gotowe do dalszej obróbki. Klejonka sosnowa z racji swoich właściwości jest bezpiecznym materiałem, który wykazuje zwiększoną odporność na przeciążenia oraz charakteryzuje się odpowiednią twardością - tak wykończony materiał można poddać dalszej obróbce. Kantówkę okienną można swobodnie przycinać, malować, jak i zaimpregnować przez szkodliwym wpływem wilgoci. Zarówno kantówka okienna, jak i drzwiowa mogą być wyprodukowane z drewna certyfikowanego FSC® (Forest Stewardship Council®).

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Jeszcze kilka lat temu odkurzacze pionowe traktowa...
Dlaczego odpowiednie pokrycie dachowe jest tak wa...
Końcowym etapem aranżacji wnętrz pomieszczeń d...
Małe mieszkania wymagają zastosowania bardziej p...
Panele podłogowe są bardzo dobre i bardzo ładni...
Mając wybudowany dom kolejnym krokiem powinno by...