Parkiet lamelowy

Parkiet lamelowy

Parkiet należy do grupy posadzek drewnianych. Wyróżnia się parkiet:-klasyczny - z litego tarcicy, gdzie klepki są podzielone na pióro i wypust. Taki posadzka można przyłączyć do podłogi zastosują klajster lub lepik. Może być układany w różne wzory, taki podłoga można wiele razy unowocześniać. Jego dodatkiem jest wybitna szczelność termiczna i akustyczna.

Parkiet lamelowy - od klasycznej podłogi do domu różni się tym, że deszczułki nie posiadają piór i dziurek. Parkiet ten jest węższy od klasycznego (ok.10 mm), szczególnie polecany przy podgrzewaniu podłogowym.

Parkiet mozaikowy wykonany z detali z litego drewna (gr. ok.8 mm) naklejony na siatkę lub stronę. Na podłogach mozaikowych stawia się wzory np. jodełkę, szachownicę.

Parkiet warstwowy - górna warstwa zrobiona, jak deski podłogowe, z twardego drewna drzewa liściastego: drzewo, klon, drzewo, warstwa dolna lub środkowa utworzona jest z miłego drewna iglaska. Górna część jest już zupełnie wykończona, czyli polakierowana i utwardzona. Ten rodzaj parkietu jest bardzo trendy, gdyż łączy w sobie czar prawdziwego drewna z funkcjonalnością paneli.

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (9 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy

Hoker to nietuzinkowa alternatywa dla krzeseł ora...
Poszukujesz komfortowego budynku mieszkalnego, w k...
Szukając idealnego lokum najczęściej zwracamy u...
Osoby, które mają zmysł aranżacyjny i ciekawe ...
Obecne stawki cenowe za tradycyjne lokale mieszkal...
Schody w domach, w których jest więcej poz...