Szorowarka- Czym należy się kierować w wyborze odpowiedniego modelu

Szorowarka- Czym należy się kierować w wyborze odpowiedniego modelu

W jaki sposób osiągnąć czystość w miejscach, w których każdego dnia przebywają setki ludzi? Jak zmyć odciski butów w galeriach handlowych i na lotniskach? Jak pozbyć się silnych zabrudzeń z posadzek w magazynach czy obiektach przemysłowych? Niezbędne mogą okazać się szorowarki do podłóg, które zaoszczędzą czas i będą o wiele skuteczniejsze niż tradycyjne czyszczenie ręczne.

Rodzaje szorowarek

Jednym z popularnych rodzajów tego typu urządzeń jest szorowarka ręczna. Stosowana jest ona głównie do czyszczenia mniejszych oraz średnich powierzchni.
Dobrym rozwiązaniem w przypadku większych pomieszczeń jest urządzenie typu step-on, często nazywane rydwanem. Ten rodzaj nie wymaga ręcznego prowadzenia, jest to maszyna samojezdna, posiadająca specjalny stopień, na którym stoi operator. Rydwan jest zwrotny, świetnie nadaje się do czyszczenia zarówno większych powierzchni, jak i trudno dostępnych miejsc.
Chociaż urządzenie step-on posiada wiele zalet, najlepszym urządzeniem do mycia dużych powierzchni jest szorowarka z fotelem dla operatora. Sprawdza się ona idealnie na dworcach, lotniskach czy w dużych hotelach. Jest najszybsza, najbardziej wydajna i tym samym najwygodniejsza w sterowaniu.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Modele różnią się nie tylko sposobem obsługi, ale też rodzajem zastosowanego zasilania. Urządzenia kablowe są lekkie i atrakcyjne cenowo. Nie trzeba inwestować w koszt ich baterii. Maszyny kablowe natomiast mogą lepiej sprawdzić się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Nie ma bowiem ryzyka potknięcia się o leżące na podłodze kable.
Kolejnym z aspektów jest waga oraz moc silnika. Cięższa maszyna lepiej sprawdzi się na mocno zabrudzonych powierzchniach, ponieważ docisk do podłogi będzie większy niż w przypadku mniejszego i lżejszego urządzenia. Warto także pamiętać o doborze odpowiedniego odkurzacza, który zbierze pozostałą po wyczyszczeniu powierzchni wodę i osuszy podłogę. Szorowarka nie ma bowiem funkcji ssącej.

Sposób działania

Czyszczenie powierzchni umożliwia obecność okrągłej szczotki szorującej lub odpowiedniego pada. Po uruchomieniu urządzenia, głowica zaczyna się obracać. Szybkość obrotu zależy od wielkości i przeznaczenia danego modelu. Ruch, jaki wykonuje końcówka, pomaga oczyścić powierzchnię nawet z najbardziej uporczywych zabrudzeń. Wybierając pad o większej twardości, możemy zetrzeć z podłoża warstwę ochronną, w celu nałożenia nowego wosku lub polimeru.

Gdzie kupić?

Sklep Linea oferuje sprzedaż najwyższej jakości szorowarek do posadzek. Firma posiada w swojej ofercie niezawodne maszyny sprzątające marki TASKI. Urządzenia te zapewniają ergonomię pracy i gwarantują efektywne czyszczenie i kompleksową pielęgnację powierzchni. Maszyny dostępne w sklepie, pomogą utrzymać podłogi na dworcach, lotniskach, w biurowcach, sklepach i magazynach nieskazitelnie czyste.
Linea gwarantuje najwyższa jakość w najlepszej cenie, dzięki współpracy z takimi markami jak: Taski, Papernet, Diversey i Splast.

Nowe opinie (3)
ania
Polecam szorowarki do podłóg od Linea - swietna jakosc
Gosia
Dzięki, bardzo przydatne informację bo planuje zakup sprzętu do szorowania podług
Maciej
Wśród oferowanych wysokiej klasy sprzętów marki TASKI nie mogło zabraknąć wydajnych i efektywnych szorowarek do podłóg. W asortymencie Linea znajdują się jednotarczowe szorowarki do posadzek, które cechuje wysoka skuteczność oraz nieograniczony czas pracy. Oferowane urządzenia zasilane są kablowo, więc ich pracy nie ogranicza metraż pomieszczenia ani stan naładowania akumulatorów. Ponadto szorowarki TASKI są stabilne, w pełni bezpieczne i proste w obsłudze. Łatwe prowadzenie sprawia, że mogą bez problemu obsługiwać je również kobiety. Serdecznie polecam

Zobacz również

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy

W stolicy województwa podkarpackiego znajduje si...
Parkiet należy do grupy posadzek drewnianych. Wyr...
Kupienie nowego mieszkania wiąże się z poniesi...
Schody wewnętrzne nie tylko powinny być trwałe ...
Nie wiesz w jaki sposób zdecydować się os...
Każdy, kto miał styczność z wykańczaniem domu...