Ogrodzenia z drewna

Ogrodzenia z drewna

Drewniane ogrodzenia stały się ostatnio bardzo modne. Wielu producentów oferuje je w samodzielnej odsłonie lub w połączeniu z kutymi elementami z metalu. Płoty tworzone są w wersjach wyższych i niższych, z wykończeniem z kratkami, elementy ażurowe lub szczelne, płoty żaluzjowe, tarasowe czy proste sztachetowe. Tak naprawdę na rynku mamy do czynienia z ogrodzeniem drewnianym w wielu odsłonach. Wybór tego najlepszego zależy od naszego gustu oraz dopasowania do stylu domu.

 

Płoty drewniane maja również swoje zalety. Przede wszystkim są one trwałe. Te właściwie zabezpieczone nie wymagają już żadnych zabiegów i możemy się przez długie lata cieszyć ich pięknym wyglądem. Co więcej to właśnie estetyka jest ich mocną stroną. Drewniane płoty są naturalne i funkcjonalne. Taki typ ogrodzenia nie wymaga wymiany do zmienienia koloru. Można z łatwością drewniane ogrodzenie przemalować lub odnowić płot w celu przywrócenia początkowego wyglądu.

 

Najpopularniejsze drzewo, z którego tworzone są ogrodzenia drewniane to dąb lub modrzew. Mniej odporne na czynniki zewnętrze, ale też często wybierane to akacja, jesion czy wiąz. Olcha, sosna oraz osika także są często wybierane na ogrodzenie, ale szybciej niszczeją. Odradza się wykonywanie płotów z lipy, brzozy czy wierzby- ich pięknym wyglądem zbyt długo się nie pocieszymy. Z twardej i wytrzymałej dębiny wykonuje się natomiast zazwyczaj wyłącznie słupki lub łączenia. Jest ona bardzo drogim materiałem.  

Nowe opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Tektura jest najgrubszym materiałem papierniczym,...
Wyposażenie domu każdego z nas okazuje się nies...
Czym kierować się przy wyborze biurka pod komput...
Czy posiadasz właściwe ogrodzenie dla Twojego do...
Wśród dostępnych na rynku w branży budow...
Ogrodzenia panelowe stosowane są w przemyśle, w ...