Powierzchnie biurowe odpowiednio przystosowane technicznie

Powierzchnie biurowe odpowiednio przystosowane technicznie

Biuro firmy nie musi znajdować się w bloku. Niektóre branże wciąż lubują się w wynajmowaniu atrakcyjnych domów i luksusowych willi i to w nich aranżują swoje biura. Najchętniej dom na biuro wynajmują redakcje gazet, domy mediowe, czy tez firmy marketingowe. Warto więc zainwestować w nowoczesny dom z myślą o jego wynajmie na działalność biurową, zamiast wynajmować kilka mieszkań.

Najważniejszym argumentem przemawiającym na korzyść domów są finanse. 300-metrowy dom można wynająć za około 10 tys. zł miesięcznie, co daje jakieś 33 zł za mkw, a nowoczesne powierzchnie biurowe to stawka ok. 100 zł za mkw. Owszem, do kosztów wynajmu domu obowiązkowo należy doliczyć opłaty związane z zarządzaniem nieruchomością, czyli chociażby ogrzewanie w sezonie zimowym i w ogólnym rozrachunku wynajem domu w wielu przypadkach nie jest tańszy, niż najem powierzchni w biurowcu, jednak firmy stawiają w tym przypadku na charakter nieruchomości, a nie na cenę.

Warto jednak pamiętać, że nie każdy dom będzie dobrą inwestycją. Nieruchomość oczywiście musi być dobrze zlokalizowana, przystosowana technicznie do zapewnienia odpowiednich warunków pracy. Wynajmowana na biuro nieruchomość wolnostojąca powinna mieć pomieszczenia odpowiedniej wielkości, które pozwolą na aranżację miejsc pracy dla pracowników. Pokoje nie mogą być zbyt ciasne, bez dostępu do światła dziennego. Wiele domów ma także sporo miejsc do parkowania usytuowanych w ogrodzie, bądź specjalnym parkingu dedykowanym poszczególnym posesjom.

Przy wyborze domu na wynajem warto przeanalizować oferty na rynku powierzchni biurowych w ścisłym centrum miasta lub w centrach dzielnic, w sąsiedztwie firm handlowych, agencji celnych i centrów dystrybucji. Dom nie musi być też bardzo nowoczesny, jednak jego stan techniczny nie może jednak budzić najmniejszych zastrzeżeń. Budynek natomiast powinien się wyróżniać estetyczną architekturą oraz funkcjonalnością. Ważny jest rozkład pomieszczeń, a przy wyborze dobrze jest wybierać budynki, które były już wynajmowane jako biura.

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy

Osoby, które mają zmysł aranżacyjny i ciekawe ...
Metaloplastyka to działalność, dotycząca artys...
Schody w domach, w których jest więcej poz...
Płyta klejona najczęściej wykorzystywana jest w...
Barierki są nie tylko elementem dekoracyjnym domu...
To co, położymy na podłogę w dużym stopniu wp...