Ogrodzenia z drewna czy z metalu?

Ogrodzenia z drewna czy z metalu?

W wielu pismach na temat ogrodzenia pojawiają się opinie, że ich zadaniem jest wyznaczanie granicy posesji. Ale ogrodzenia jednocześnie stanowią element ozdobny przydomowej architektury. Na stworzenie ogrodzenia jest wiele możliwości, warto tylko pamiętać, by było ono bezpieczne. Najbardziej nam znane ogrodzenia: drewniane, betonowe, metalowe i z kamienia.
Każde z nich może inne, wyższe, niższe, bogato zdobione lub całkiem prosto, oczywiście zależy to od możliwości finansowych i upodobań.
Gusta są różne, ale nie wolno zapominać o jednej ważnej rzeczy, by ogrodzenia były trwałe ponieważ, ten ważny element ma służyć przez wiele lat. W dalszej części postaram się w kilku zdaniach opisać wady i zalety tych ogrodzeń.
Ogrodzenia wykonane z drewna, jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych ogrodzeń. Jednak dzisiaj drewniane sztachety mogą być łączone z betonowym murkiem lub metalowymi elementami, ogrodzenia z drewna prezentują się bardzo ładnie, ale wymagają ciągłej pielęgnacji, bo jak wiadomo o drewno trzeba dbać m.in. malować impregnatami.
Ogrodzenia z metalu są jednymi z najbardziej trwałych konstrukcji na ogrodzenia. Zawsze zabezpieczane są przed korozją poprzez cynkowanie i pomalowanie farbą. Zawsze można je wyposażyć w dodatkowe elementy ozdobne. Ogrodzenia metalowe cieszą się coraz większym powodzeniem.
Ogrodzenia betonowe, mało atrakcyjne chyba, że betonowa ściana jest zdobiona. Można pomalować na dowolny kolor, wygląda bardzo masywnie i jest ciężkie.

Nowe opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Dla każdego z nas takie zadania jak dobranie mebl...
Wybór mebli do naszego mieszkania to sprawa...
Rzadko kiedy się zastanawiamy ile rzeczy pakowany...
Parkiet należy do grupy posadzek drewnianych. Wyr...
Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ fachowcy n...
Drewno klejone znajduje zastosowanie w wielu bran...