Odkurzacze pionowe - jakie parametry powinny spełniać?

Odkurzacze pionowe - jakie parametry powinny spełniać?

Jeszcze kilka lat temu odkurzacze pionowe traktowane były jako nowinka technologiczna dla fanów innowacyjnych urządzeń, a dziś zyskują na coraz większej popularności. W przypadku odkurzaczy pionowych nie tylko doceniana jest ich prosta i niezwykle intuicyjna obsługa, ale również ciągle ulegające poprawie parametry pracy. Jak działa odkurzacz pionowy i jakie parametry powinien spełniać?

Sama nazwa odkurzacza pionowego https://www.elinea.pl/kategoria/odkurzacze.html wiele mówi o jego konstrukcji - jest to urządzenie poręczne, przy którym nie znajdziemy żadnego węża, a także którego nie musimy za sobą ciągnąć, gdy chcemy poodkurzać pomieszczenie. Większość odkurzaczy pionowych jest bezprzewodowa, jednakże w ofertach są również dostępna modele przewodowe, dzięki którym można zapewnić urządzeniu ciągłość pracy bez konieczności jego ciągłego ładowania. Jedną z większych zalet odkurzacza pionowego są jego kompaktowe wymiary - zajmuje więcej przestrzeni w pionie niż poziomie, dzięki czemu świetnie odnajdzie się nawet w niewielkich mieszkaniach. 

Wybierając odkurzacz pionowy, należy zwrócić uwagę na moc silnika, wyposażenie odkurzacza, a także rodzaje stosowanych w nim filtrów czy nawet długość pracy akumulatora. Parametr, jakim jest moc silnika, w dużej mierze wpływa na siłę ssania odkurzacza, na którą wpływ jeszcze mają budowa szczotki, zbiornika na kurz, a także szczelność urządzenia. Można jednak swobodnie założyć, że im wyższa jest moc silnika, tym większa będzie siła ssania - najlepiej jest wybierać modele A+++, czyli z najlepszą efektywnością energetyczną, najgorsza efektywność umieszczona jest pod literą D. 

Odkurzacze pionowe z pewnością gwarantują wygodę codziennego użytkowania, a także ergonomiczną pozycję podczas sprzątania - nie musi się ciągle schylać, co znacznie odciąża plecy. Większość odkurzaczy pionowy jest wyposażona w dodatkowe akcesoria, np. szczelinówkę, dzięki której szybko można dostać się w ciasne przestrzenie. 

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (8 opinii)
Ocena: 5/5 (2 opinie)

Biuro firmy nie musi znajdować się w bloku. Niek...
Gołoledź to cienka warstwa lodu powstająca, gdy...
Ogrzewanie podczerwienią staje się nowym trendem...
Reduktory LPG to urządzenia, które powszec...
W wielu pismach na temat ogrodzenia pojawiają si...
Oferta okien dachowych jest niezwykle rozbudowana,...