Zastosowanie reduktorów do butli

Zastosowanie reduktorów do butli

Reduktory ciśnienia stanowią jeden z podstawowych elementów instalacji gazowych. Składają się one z zaworu regulacyjnego i siłownika, który w zależności od wzrostu ciśnienia może zawór zamknąć lub otworzyć. Zadaniem reduktorów jest utrzymanie odpowiedniego ciśnienia roboczego i możemy podzielić je na dwie grupy - reduktory sieciowe, montowane na rurach użytych w instalacji gazowej oraz reduktory butlowe, znajdujące się bezpośrednio na butli.

Reduktory należy dobierać zgodnie z rozmiarem przyłącza, ciśnieniem panującym w butli oraz koniecznym zakresem regulacji. Dużą rolę odgrywa także rodzaj używanego gazu. Poszczególne gazy posiadają charakterystyczne dla siebie właściwości takie jak jonizacja czy temperatura, dlatego decydując się na reduktor butlowy dobrze jest ściśle przestrzegać specyfikacji technicznej dołączonej do butli .
Reduktory butlowe znajdują zastosowanie właściwie w każdym sektorze przemysłowych, bez względu na branżę. Dlatego też znaleźć je można w instalacjach stosowanych w przemyśle farmaceutycznym, górniczym, lotniczym, budowlanym czy samochodowym. Z gazów technicznych korzysta się również w metalurgii, gdzie używane są w czasie procesów cięcia surowców oraz w technice pomiarowej czy procesach badawczych.
Co za tym idzie, również w tych dziedzinach stosuje się reduktory. Decydując się na ich zakup, warto upewnić się, że wybrane urządzenia są wysokiej jakości, zarówno jeśli chodzi o materiał i precyzję wykonania, jak i standardy, które spełniają. Tylko takie produkty zapewnią pełne bezpieczeństwo konstruowanej instalacji gazowej oraz będą działać niezawodnie. Na rynku znaleźć można ich różne rodzaje - zarówno reduktory jednostopniowe, jak i dwustopniowe oraz przeznaczone do stosowania z różnymi gazami, w tym z azotem, tlenem, argonem czy wodorem.

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Styl minimalistyczny to idealne rozwiązanie dla t...
Jeżeli planujesz w swoim mieszkaniu przeprowadzi...
Jeżeli w grę wchodzi przeprowadzka koniecznie mu...
Telewizor jest niezbędnym elementem salonu, ponie...
Mówi się, że nie ma większego znaczenia ...
Jeszcze kilka lat temu odkurzacze pionowe traktowa...