Zastosowanie płyty klejonej

Zastosowanie płyty klejonej

Płyta klejona najczęściej wykorzystywana jest w meblarstwie oraz w przemyśle stolarskim. Klejonka to rodzaj płyty meblowej, do której produkcji wykorzystywane jest drewno w klasie, a także jakości zamówionej przez klienta. Producent kantówki Richd. Anders umożliwia wybranie drewna litego lub wczepianego do produkcji płyty klejonej.

W procesie klejenia wykorzystywany jest klej wodoodporny DIN EN 204 D4 lub inny według otrzymanych wytycznych. Na życzenie klientów Richd. Anders produkuje klejonkę sosnową z drewna certyfikowanego FSC®. Klejonka charakteryzuje się wysokimi walorami użytkowymi, a także estetycznymi — wykorzystywana jest przy produkcji mebli, np. nóg do stołów, ponieważ ma mniejszą skłonność do wyginania się oraz pęknięcia. Sprawdź: http://www.richd-anders.pl/produkty/plyta-klejona.html
Co do przemysłu stolarskiego, to schody wykonane z klejonki nie będą trzeszczeć pod stopami pomimo codziennego użytkowania — zachowają swój kształt pomimo upływu lat.

Klejonka sosnowa to produkt, który ma nadzwyczaj szerokie zastosowanie w produkcji mebli, schodów, łóżek, a nawet parapetów. Klejonki można zamawiać w różnorodnych przekrojach oraz formatach, co pozwala na stworzenie indywidualnego zamówienia znacznie obniżającego koszt produkcji mebla.
Drewno klejone ma dużą wytrzymałość mechaniczną na zmiany temperatur oraz wilgotność. Stabilne drewno nie będzie podlegać żadnym odkształceniom. Z płyty klejonej oprócz wymienionych powyżej produktów wykonuje się również: altany ogrodowe, wiaty, elementy więźby dachowej, belki konstrukcyjne, a nawet podłogi i inne konstrukcje o dowolnym kształcie.
W przeciwieństwie do tradycyjnego drewna z płyt klejonych można budować konstrukcje o ogromnej rozpiętości — jest to materiał elastyczny, a zarazem niezwykle mocny i wytrzymały. Co więcej, drewno klejone charakteryzuje się ponadprzeciętną urodą, obok której nikt nie przejdzie obojętnie.

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Nie wiesz w jaki sposób zdecydować się os...
Wybór mebli do naszego mieszkania to sprawa...
Dom stanowi wizytówkę każdego lokatora. By ży...
Wyposażenie domu każdego z nas okazuje się nies...
Dlaczego odpowiednie pokrycie dachowe jest tak wa...
Jeżeli szukasz nowoczesnego i skutecznego zamienn...