Wybierasz łóżko do sypialni? Postaw na komfort

Wybierasz łóżko do sypialni? Postaw na komfort

Odpowiednio wybrane łóżko zapewni nam zdrowy i komfortowy sen, dzięki któremu z rana wstaniemy wyspani i gotowi do działania. Jeżeli planujesz zakup nowego łóżka do sypialni, poświęć nieco więcej uwagi, aby wybrać jego odpowiednie parametry - w końcu łózko to jeden z najważniejszych mebli w całym domu.

Warto pamiętać, że to od jakości snu zależy nasz nastrój oraz ogólne samopoczucie. Przy wyborze żadnego innego mebla wygoda nie jest tak ważna, jak przy łóżku, ponieważ przesypiamy jedną trzecią część naszego życia, a więc warto zadbać o komfort snu. Podstawą dobrego snu jest nie tylko odpowiedniej trwałości rama, ale również stelaż i materac. Pościel, poduszki i narzuty również mają ogromne znaczenie w osiągnięciu komfortu snu, ale są one w głównej mierze uznawane za aspekt estetyczny, a więc są kropką nad i przy urządzeniu sypialni. Wygodne łóżko będzie remedium na życie w ciągłym pośpiechu i stresie - daje nam gwarancję niezmąconego niczym wypoczynku. Chociaż wybór idealnego łóżka z pewnością będzie sprawą indywidualną, to jednak są pewne uniwersalne zasady, którymi trzeba się kierować przy jego wyborze. 

Łóżko jednoosobowe powinno mieć minimalnie 90 cm szerokości, natomiast łóżko małżeńskie minimum 160 cm, aby każdy mógł znaleźć swoją ulubioną i niezwykle wygodną pozycję do snu. Oczywiście jeżeli chcemy większe łóżko, można zdecydować się na łóżko pod wymiar, jednakże wtedy trzeba liczyć się z koniecznością zamówienia dodatkowo materaca i stelaża pod wymiar, co znacznie podniesie koszty związane z kupnem łóżka. Wybierając łóżko, trzeba zdecydować się materiał, z którego wykonana będzie rama łóżka. Dobrym wyborem są ramy drewniane wykonane z sosny, buku lub dębu - dużą popularnością cieszą się również ramy z płyty MDF lub HDF, które są nieco tańsze od ram drewnianych, a zapewniają porównywalną trwałość. Łóżka nowoczesne https://rad-pol.sklep.pl/pl/c/Lozka/110 coraz częściej są tapicerowane, a więc ramy są pokryte skórą ekologiczną, skórą naturalną lub tkaniną, dzięki czemu można wybrać dowolną stylistykę, a także kolorystykę obicia - takie rozwiązanie pozwoli nam w subtelny sposób podkreślić modny charakter sypialni. 

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Mało kto o nich słyszał, natomiast w Polsce lic...
Schody w domach, w których jest więcej poz...
Potrzebujesz rady w sprawie kostki brukowej? Już...
W dużych miejscowościach takich jak przykładowo...
Architekt wnętrz to specjalista zajmujący się k...
Metaloplastyka to działalność, dotycząca artys...