Schody młynarskie, gdzie mają zastosowanie?

Schody młynarskie, gdzie mają zastosowanie?

Jeszcze nigdy nie miałeś styczności z pojęciem schody młynarskie i zastanawiasz się, jak one wyglądają oraz jakie mają zastosowane w codziennym życiu? Schody młynarskie to nic innego jak schody, które pozwalają nam na sprawne przemieszczanie się pomiędzy wnętrzami, kondygnacjami budynku.

Klasyczne schody http://www.stolarts.pl/schody-drewniane/ to opcja przeznaczona dla osób, które mają wystarczającą przestrzeń użytkową do ich wykonania. Schody młynarskie są natomiast idealne do mniejszych wnętrz - mogą być wykonane zarówno z wysokiej klasy drewna, jak i z metalu. Skąd pochodzi nazwa schody młynarskie? Przede wszystkim jest ona związana z wyglądem schodów, które przypominają konstrukcje wykorzystywane pierwotnie w młynach. Taka konstrukcja miała ułatwiać komfortowe poruszanie się pomiędzy piętrami - najczęściej przypominały one lekko pochyloną drabinę. Pod stopniami nie ma betonu, a same schody są wyposażone jedynie w poręcz. Schody młynarskie sprawiają wrażenie lekkiej konstrukcji, która nie przytłoczy wnętrza, lecz wizualnie je powiększy oraz sprawi, że będzie bardziej funkcjonalne http://www.wasiak.net/oferta/schody.html

Dzięki wymienionym powyżej cechom można stwierdzić, że schody młynarskie najczęściej są wykorzystywane w pomieszczeniach o niewielkim metrażu użytkowym. Schody młynarskie metalowe doskonale będą prezentować się we wnętrzach aranżowanych w estetyce industrialnej i vintage, natomiast schody drewniane lepiej sprawdzą się w estetyce nowoczesnej, loftowej lub skandynawskiej. Coraz większą popularnością cieszą się również schody młynarskie powstałe z połączenia wymienionych materiałów. W przypadku schodów młynarskich dostępne są ich dwa rodzaje, a więc schody młynarskie proste oraz schody młynarskie z zabiegiem. Schody młynarskie proste, jak wskazuje sama nazwa, są prostą konstrukcją na całej swojej długości, a co ze schodami młynarskimi z zabiegiem? Taki typ schodów jest przełamany w wybranym kierunku. Schody młynarskie są idealnym rozwiązaniem do wnętrz mieszkalnych - idealnie będą prezentować się jako schody wykorzystywane do wejścia na wyższą kondygnację lub na strych. Takie schody są równie często chętnie wykorzystywane przy budynkach gospodarczych czy nawet domkach letniskowych. 

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (15 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy

Klasyczne meble gabinetowe nadają wnętrzom niepo...
Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ fachowcy n...
Meble kuchenne modułowe to praktyczne i nadzwycza...
O tym, jak trudnym zadaniem jest wybór odpo...
Ogrzewanie podczerwienią staje się nowym trendem...
Producenci włoskich mebli stawiają na zespolenie...