Reduktory LPG

Reduktory LPG

Reduktory LPG to urządzenia, które powszechnie wykorzystywane są w instalacjach zbiornikowych LPG. Można je z powodzeniem stosować w instalacjach przydomowych, gastronomii, albo w gospodarstwach rolnych.

Na rynku dostępne są rozmaite rodzaje tego sprzętu. Niemniej jednak większość z nich charakteryzuje się dosyć łatwym montażem. Urządzenia tego typu mogą mieć bardzo różne parametry. Wybierając reduktor LPG trzeba więc kierować się wymogami dla danej instalacji. Niezbędne jest bowiem to, aby urządzenia były w pełni dostosowane pod kątem technicznym. Tylko wtedy służyć będą prawidłowo i bezawaryjnie przez długi czas. Reduktory LPG to części, które spełniać muszą szereg norm i wymagań. Są to w końcu elementy, które wykorzystuje się w instalacjach gazowych.

Reduktory LPG montuje się zarówno w instalacjach z wykorzystaniem gazu ziemnego, jak też gazu płynnego lub sprężonego powietrza. Zasadniczym zadaniem każdego reduktora jest redukcja ciśnienia z wysokiego na średnie w przypadku reduktorów I-go stopnia. Z kolei reduktory II-go stopnia to obniżenie ciśnienia ze średniego na niskie.

Reduktor I-go stopnia APZ400

Reduktor I-go stopnia model APZ400 to nowoczesny sprzęt, który z powodzeniem znajdzie zastosowanie w różnych instalacjach LPG. Przepustowość tego urządzenia to 40kg/h. Maksymalne ciśnienie wlotowe wynosi tutaj 16 bar, z kolei ciśnienie wylotowe to 1,5 bar. Sprzęt posiada wlot POL880"-14NGO lub W20X1/14”, a wylot G3/8". Manometr modelu APZ400 to 0÷4 bar. Jest to urządzenie I-go stopnia co oznacza, że redukuje ciśnienie z wysokiego na to średnie. Sprzęt pozwoli w bardzo precyzyjny sposób kontrolować ciśnienie gazu. Reduktor jest bardzo solidną i dokładną konstrukcją, która posłuży sprawnie przez wiele lat. Wykonany w całości z trwałych części wysokiej jakości. Dobra konstrukcja w połączeniu z parametrami gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.

Reduktor I-go stopnia AP40R

Reduktor wykonany z doskonałej jakości materiałów i elementów. Jego konstrukcja w całości została wykonana w taki sposób, aby zapewnić użytkownikom wysokie bezpieczeństwo użytkowania. Reduktor ten może być z powodzeniem montowany w różnych instalacjach LPG. Jest to sprzęt I stopnia. Oznacza to, że redukuje ciśnienie z wysokiego na średnie. Przepustowość tego reduktora to 60kg/h. Wlotowe ciśnienie tej konstrukcji wynosi 2,5÷12 bar, a maksymalnie16 bar. Z kolei ciśnienie wylotowe jest tutaj regulowane i może wynosić w granicach 0,5÷2 bar. Sprzęt fabrycznie ustawiony jest na 0,75 bar. Manometr dla tego modelu to 0÷4 bar. Wlot i wylot G1/2". Reduktor AP40R to wysoka jakość. Urządzenie spełnia wszelkie konieczne normy bezpieczeństwa.

Reduktor II-go stopnia BP2205G

To profesjonalne urządzenie II-go stopnia, które redukuje skutecznie ciśnienie gazu ze średniego na niskie. Jest to sprzęt nowoczesny i niezwykle precyzyjnie wykonany. Można go montować w różnych instalacjach LPG. Przepustowość tego reduktora to 10kg/h. Wlotowe ciśnienie wynosi maksymalnie 4 bar. Z kolei ciśnienie wylotowe jest regulowane i można je określić na poziomie od 33 do 45 mbar. Reduktor ustawiony jest fabrycznie na 37 mbar. Wlot i wylot urządzenia: G1/2". Ten model reduktora jest zmodyfikowaną wersją modelu BP2205. Na obudowie posiada ruchomy pierścień, dlatego można go zamontować w zupełnie dowolnej pozycji. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie, które znacząco ułatwia montaż całej instalacji LPG.

Reduktor II-go stopnia BP2402

Reduktor II-go stopnia, który skutecznie i przede wszystkim bezpiecznie pozwala kontrolować ciśnienie gazu. II stopień oznacza, że sprzęt ten redukuje ciśnienie ze średniego na to niskie. Cały element wykonany jest bardzo solidnie i dokładnie. Taka konstrukcja będzie działać sprawnie przez długi czas. Reduktor BP2402 można montować w różnego typu instalacjach LPG. Przepustowość tego reduktora wynosi 50kg/h. Wlotowe ciśnienie to maksymalnie 4 bar. Ciśnienie wylotowe można regulować w określonym zakresie, czyli przedziale 20÷300 mbar. Reduktor ustawiony jest natomiast fabrycznie na 37mbar. Wlot sprzętu to G1/2" , z kolei wylot G1". Reduktor ten łączy w sobie wysoką jakość wykonania i funkcjonalność. Jest bezpieczny w użytkowaniu.

Reduktor II-go stopnia 998-3

Wysokiej klasy reduktor, który montować można w wielu różnych instalacjach LPG. Zapewnia sprawne i bezpieczne redukowanie ciśnienia gazu w instalacji. Jest to sprzęt II-stopnia. Oznacza więc, że może on redukować ciśnienie ze średniego na to niskie. Przepustowość tego reduktora wynosi 25kg/h. Ciśnienie wyjściowe może wynieść od 30 do 50 mbar. Z kolei maksymalne ciśnienie wlotowe tego sprzętu to 4 bar. Wlot urządzenia to GW 1/2". Natomiast wylot GW 3/4". Sprzęt jest solidnie wykonany, dlatego posłuży przez bardzo długi czas. Jest to konstrukcja zrobiona z dobrej jakości elementów. Odpowiednie wykonanie i dobre parametry dają w efekcie reduktor, który można montować bez obaw o jakiekolwiek niespodziewane usterki.

Reduktor I-go stopnia APS2000

Model APS2000 jest następcą bardzo popularnego reduktora APS100/1000, który wykorzystywany był w instalacjach bardzo często. Reduktor APS2000 to sprzęt nowoczesny, który zapewnia sprawne i bardzo bezpieczne użytkowanie. Można go montować w różnych instalacjach LPG. Jest to sprzęt I-go stopnia tak więc redukuje ciśnienie wysokie na średnie. Urządzenie wykonane jest bardzo precyzyjnie i spełnia wszelkie konieczne normy bezpieczeństwa. Przepustowość modelu APS2000 wynosi 150kg/h. Wlotowe ciśnienie to maksymalnie 16 bar. Z kolei ciśnienie wylotowe można regulować od 0,5 do 2 bar. Fabryczne ustawienie sprzętu to 1,5 bar. Manometr sprzętu to 0÷4 bar. Wylot i wlot: G3/4". Reduktor I-go stopnia APS2000 to sprzęt wysokiej jakości, który odpowiednio użytkowany bezawaryjnie posłuży w instalacji LPG.

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Rzadko kiedy się zastanawiamy ile rzeczy pakowany...
Ogrodzenia panelowe stosowane są w przemyśle, w ...
W zakresie aranżacji wnętrz obowiązują na chwi...
Komody sprawdzają się w wielu pokojach. Producen...
Wybór schodów wewnętrznych wbrew po...
Parkiet należy do grupy posadzek drewnianych. Wyr...