Ogrzewanie podczerwienią - wady i zalety

Ogrzewanie podczerwienią - wady i zalety

Ogrzewanie podczerwienią staje się nowym trendem w nowoczesnych domach i budynkach. Polega na zbudowaniu systemu ogrzewania panelowego, który wolny jest od rur, grzejników czy pieców. To skuteczny system ogrzewania, który jest ekologiczny, zapewnia przyjemne ciepło bez względu na pogodę oraz nie powoduje powstawania suchego powietrza w pomieszczeniu. Warto więc się nad nim zastanowić, szczególnie, że na ogrzewanie panelowe może zostać dofinansowane.

Zalety ogrzewania podczerwienią

Ogrzewanie podczerwienią ma wiele zalet. Wspomnieliśmy już o ekologii, efektywności oraz nawilżonym powietrzu. Taki typ ogrzewania jest również przyjazny dla alergików, których w dzisiejszych czasach nie brakuje. Nie przyciąga kurzu, który zawiera roztocza będące często silnym alergenem. W dodatku panele na podczerwień są niemal niewidoczne. Montuje się je na suficie, skąd równo ogrzewa pomieszczenie, zapewniają w każdym miejscu taką samą temperaturę. Panele są ultracienkie i można je pomalować, więc nie wyróżniają się w aranżacji. Nie potrzebuje ona za to rur i grzejników, więc to doskonały wybór dla osób, które cenią nowoczesność i minimalizm. Bardzo ważny jest też fakt, że panele są objęte 20-letnią gwarancją. To produkty z USA, gdzie są precyzyjnie projektowane i wykonywane.

Ogrzewanie do domów szkieletowych

Panele na podczerwień są również polecane do ogrzewania domów szkieletowych, w których często tradycyjne ogrzewanie nie zdaje egzaminu. Drewniane domy nie zatrzymują tak dobrze ciepła, więc nie można liczyć na nagrzanie ich ścian, które będą stopniowo oddawać ciepło. Tutaj sprawdzają się lepiej nowoczesne formy ogrzewania takie jak właśnie elektryczne panele SolaRay do ogrzewania domów szkieletowych. Wystarczy podłączyć je do źródła prądu i gotowe. Bez względu na pogodę, panele na podczerwień ogrzeją pomieszczenia, nawet podczas bardzo niskich temperatur.

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Brązy i beże to stonowane i naturalne kolory, kt...
Biuro firmy nie musi znajdować się w bloku. Niek...
Reduktory LPG to urządzenia, które powszec...
Telewizor jest niezbędnym elementem salonu, ponie...
Mało kto o nich słyszał, natomiast w Polsce lic...
Sprzedaż mieszkania, to nie taka łatwa sprawa - ...