Odpowiednio dobrane schody i balustrady

Odpowiednio dobrane schody i balustrady

Schody w domach, w których jest więcej poziomów, są koniecznością, a balustrady do nich ułatwieniem i zabezpieczeniem wchodzenia i schodzenia. Odpowiednio dobrane balustrady pełnią nie tylko rolę użytkową, ale bywają również efektowną dekoracją wnętrza. 
Balustrady wykonywane są z jednego rodzaju materiału lub materiałów łączonych dla lepszego efektu wizualnego. 
Najczęściej wybieranym materiałem na balustrady jest drewno. Jest piękne, miłe w dotyku i trwałe. Daje także duże możliwości kreowania różnych kształtów. Do wykonania balustrad wykorzystuje się drewno dębowe, bukowe lub egzotyczne gatunki. Ze względu na masywny wygląd takich balustrad, lepiej prezentują się one w dużych przestrzeniach. 
Z metali wykorzystuje się najczęściej stal węglową, nierdzewną oraz kutą, ale także aluminium i mosiądz. Metalowa balustrada charakteryzuje się trwałością, solidnością i surową estetyką. Powierzchnie metalowe wykańcza się przez grawerowanie, polerowanie, żłobienia i malowanie. 
Szkło również jest niezwykle efektownym materiałem, coraz częściej wykorzystywanym w produkcji balustrad. Miewa ono różne faktury i występuje w niemal całej gamie kolorystycznej. W rękach zdolnych projektantów i wykonawców przybiera niespotykane formy. W balustradach jest łączone z metalem, betonem, cegłą. Może wtapiać się w tło lub stanowić doskonały kontrast we wnętrzu, rozjaśniać je i przyciemniać. Do wypełnień ze względów bezpieczeństwa wykorzystuje się zawsze szkło hartowane lub laminowane.

Nowe opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Współcześnie namawia się nas zewsząd na kupow...
Wybrałeś już zlewozmywak i stoisz przed trudną...
Podczas wybory biurka do pokoju dziecięcego, nale...
Czym kierować się przy wyborze biurka pod komput...
Drzwi aluminiowe w praktyce okazują się o wiele ...
Zlewozmywak KGS T 45 1B1D WHITE Chcąc dokonać z...