Odpowiednio dobrane schody i balustrady

Odpowiednio dobrane schody i balustrady

Schody w domach, w których jest więcej poziomów, są koniecznością, a balustrady do nich ułatwieniem i zabezpieczeniem wchodzenia i schodzenia. Odpowiednio dobrane balustrady pełnią nie tylko rolę użytkową, ale bywają również efektowną dekoracją wnętrza. 
Balustrady wykonywane są z jednego rodzaju materiału lub materiałów łączonych dla lepszego efektu wizualnego. 
Najczęściej wybieranym materiałem na balustrady jest drewno. Jest piękne, miłe w dotyku i trwałe. Daje także duże możliwości kreowania różnych kształtów. Do wykonania balustrad wykorzystuje się drewno dębowe, bukowe lub egzotyczne gatunki. Ze względu na masywny wygląd takich balustrad, lepiej prezentują się one w dużych przestrzeniach. 
Z metali wykorzystuje się najczęściej stal węglową, nierdzewną oraz kutą, ale także aluminium i mosiądz. Metalowa balustrada charakteryzuje się trwałością, solidnością i surową estetyką. Powierzchnie metalowe wykańcza się przez grawerowanie, polerowanie, żłobienia i malowanie. 
Szkło również jest niezwykle efektownym materiałem, coraz częściej wykorzystywanym w produkcji balustrad. Miewa ono różne faktury i występuje w niemal całej gamie kolorystycznej. W rękach zdolnych projektantów i wykonawców przybiera niespotykane formy. W balustradach jest łączone z metalem, betonem, cegłą. Może wtapiać się w tło lub stanowić doskonały kontrast we wnętrzu, rozjaśniać je i przyciemniać. Do wypełnień ze względów bezpieczeństwa wykorzystuje się zawsze szkło hartowane lub laminowane.

Nowe opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

W wielu pismach na temat ogrodzenia pojawiają si...
Ogrzewanie podczerwienią staje się nowym trendem...
Cenisz elegancję i klasykę? Zależy Ci na tym, a...
Budowa domu wymaga dużego nakładu finansowego ja...
Nie zawsze stać nas na poniesienie kosztów...
Wybór odpowiednich krzeseł nie jest sprawa łatw...