Listwy sosnowe — przeznaczenie

Listwy sosnowe — przeznaczenie

Listwy sosnowe są popularnym materiałem konstrukcyjnym, które jest ceniony ze względu na swoje właściwości, łatwość w obróbce oraz cenę. Listwy sosnowe są szeroko stosowane w przemyśle wytwórczym i mogą mieć różnorodne przeznaczenie. W przypadku listw sosnowych zazwyczaj wykorzystuje się je jako półfabrykaty, z których wytwarzane są m.in. opaski drzwiowe, dzięki którym można maskować odsłonięte elementy futryny. Z listw sosnowych produkuje się również listwy przypodłogowe, które zachowują estetyczne przejście pomiędzy ścianą a podłogą.

Drewno sosnowe często jest wykorzystywane w wykończeniu ram okiennych, a także listw narożnych czy łączeń ściennych. Co więcej, listwy sosnowe na masową skalę są wykorzystywane w produkcji elementów meblowych. Na rynku dostępne są listwy w formie gładkiej, a nawet w formie frezowanej. Ogromne przeznaczenie listw sosnowych z pewnością wynika z charakteru surowca — drewno sosnowe jest sprężyste i łatwe w obróbce, jednocześnie znane jest z ogromnej trwałości. Listwy sosnowe są spajane specjalnymi klejami wodoodpornymi, dzięki czemu szkodniki oraz działanie wilgoci nie są dla niego zagrożeniem. Ogromną zaletą listw sosnowych jest optymalna relacja łącząca cenę z jakością.

Listwy sosnowe są produkowane w zakładzie w Kańczudze na terenie województwa podkarpackiego przez producent drewna klejonego Richd. Anders. Firma wykonuje szeroką gamę listew sosnowych, których budowa jest zależna od ich przeznaczenia, jednakże większość listw sosnowych stosowanych jest głównie jako półfabrykaty do produkcji, np. elementów meblowych. Surowiec na listwy jest selekcjonowany według wytycznych otrzymanych od klienta, a następnie klejony klejem wodoodpornym według ustalonej budowy z klientem. Na indywidualne życzenie klienta wykonywane są fazowania i frezowania zamówionych elementów. Richd. Anders umożliwia wyprodukowanie listwy z drewna certyfikowanego FSC®.

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (6 opinii)

Drewniane ogrodzenia stały się ostatnio bardzo m...
Kostka brukowa w obecnych czasach zapewnia trwałe...
Małe mieszkania wymagają zastosowania bardziej p...
Wybór mebli do naszego mieszkania to sprawa...
Urządzanie wnętrza wcale nie jest takim łatwym ...
W wielu pismach na temat ogrodzenia pojawiają si...