Jakie schody wybrać do małego domu?

Jakie schody wybrać do małego domu?

Wybór schodów wewnętrznych wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeżeli jesteśmy ograniczeni przez metraż. Schody Rzeszów są niezwykle ważnym elementem domu z poddaszem lub piętrem, ponieważ gwarantują nam komfort wchodzenia i schodzenia, jak również zapewniają bezpieczeństwo. Wybór schodów warto poprzedzić analizą kilku czynników, aby decyzja o ich wyborze nie została podjęta pod wpływem impulsu.

Schody żelbetowe czy schody gotowe?
Już wybierając projekt domu, należy zastanowić się nad schodami, ponieważ spotkamy się z bardzo ważnym pytaniem: czy wybierzemy schody żelbetowe, których konstrukcja jest tworzona na etapie budowania domu czy jednak zdecydujemy się na schody tzw. gotowe, które można kupić w sklepie budowlanym lub zamówić u stolarza na indywidualne zamówienie i zamontować podczas prac wykończeniowych. Schody żelbetowe zdecydowanie będą stabilniejsze i solidniejsze od schodów gotowych, jednakże nie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których dostępna jest niewielka przestrzeń użytkowa. Dodatkowo schody żelbetowe znacznie ograniczają możliwości ich wykończenia, ponieważ zazwyczaj konieczne jest ich wykończeniem drewnianymi stopniami i drewnianą balustradą z akcentami szkła lub metalu. Natomiast schody gotowe mogą zostać stworzone w różnych kształtach, a także z odmiennych materiałów - zdecydowanym plusem jest ich szybki i prosty montaż.

Funkcjonalność ponad estetyką
Warto pamiętać, że schody Rzeszów wewnętrzne szczególnie w małym domu powinny być przede wszystkim wygodne w codziennym użytkowaniu. W mniejszych domach schody warto umieścić w korytarzu lub w holu, a więc w centralnej części domu będącej przestrzenią komunikacyjną. Oczywiście nie wolno zapomnieć o estetyce schodów, która szczególnie w niewielkich domach będzie niezwykle istotna. Ciężkie schody żelbetowe mogą przytłoczyć wnętrze domu, jak również przyczynić się do optycznego zmniejszenia pomieszczenia. W takim przypadku lepszych rozwiązaniem okażą się schody modułowe, które pod stopniami mają pustą przestrzeń i wprowadzą do pomieszczenia aspekt lekkości i świeżości.

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Ocena: 5/5 (15 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Firma Michała Kadeli Biuro Obsługi Nieruchomośc...
Każdy, kto miał styczność z wykańczaniem domu...
Kupienie nowego mieszkania wiąże się z poniesi...
Panele podłogowe są bardzo dobre i bardzo ładni...
Mało kto o nich słyszał, natomiast w Polsce lic...
Drzwi aluminiowe w praktyce okazują się o wiele ...