Jak konserwować drewno klejone?

Jak konserwować drewno klejone?

Drewno klejone podobnie, jak każdy inny rodzaj drewna potrzebuje odpowiednich zabiegów konserwacyjnych, aby mogło nam służyć jak najdłużej. Oczywiście zabiegi te nie są zbytnio skomplikowane, jednakże pomogą nam w wydłużeniu żywotności klejonki oraz ulepszeniu jakości materiału, który będzie miał zwiększoną trwałość na drobne uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Warto wiedzieć, że drewno klejone jest materiałem wytrzymałym i twardym, dlatego nie potrzebuje specjalnego zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi, jednakże należy je zaimpregnować w celu ochrony biologicznej. O czym należy pamiętać, konserwując drewno klejone?

Chroniąc przed grzybami i owadami
W przypadku impregnowania drewna klejonego warto wykorzystać impregnat, który będzie chronił klejonkę sosnową przed działaniem robaków, owadów oraz grzybów, które mogą przyczynić się do rozkładu drewna. Impregnat powinien również zapewniać prawidłową ochronę przed nadmiernym działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Warto pamiętać, że wszelkie konstrukcje z drewna klejonego można dodatkowo pomalować na dowolnie wybrany kolor, co też jest zabezpieczeniem dla drewna. Pomalowanie drewna na kolor zapewnia ogromne walory wizualne, ponieważ impregnacja nie gwarantuje nam zabezpieczenia koloru, tak więc niepomalowane drewno może zmienić swój kolor impregnacji na zielonkawy. O impregnacji należy szczególnie pamiętać, gdy drewno klejone jest narażone na działanie nadmiernego słońca, deszczu, śniegu czy nawet gradu. Odpowiednie dbanie o drewno nie tylko przedłuży jego żywotność, ale również podkreśli wyjątkowe walory artystyczne.

Jak najlepiej impregnować klejonkę sosnową?
Producent drewna klejonego Richd. Anders zaleca bezwzględnie przestrzegać zaleceń względem preparatu, na którym się zdecydowaliśmy do impregnacji drewna. W zależności od aktualnej wielkości powierzchni klejonki można ją nakładać pędzlem, a także metodą natryskową. Ogromne efekty przynosi również impregnacja drewna klejonego w komorach ciśnieniowych, jak również metodą zanurzeniową.

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy

Mało kto o nich słyszał, natomiast w Polsce lic...
Gołoledź to cienka warstwa lodu powstająca, gdy...
Telewizor jest niezbędnym elementem salonu, ponie...
Drzwi aluminiowe w praktyce okazują się o wiele ...
Reduktory LPG to urządzenia, które powszec...
Ogrzewanie podczerwienią staje się nowym trendem...