Froterka a szorowarka do podłóg, czym się różnią i do czego służą?

Froterka a szorowarka do podłóg, czym się różnią i do czego służą?

Szorowarka do podłóg i froterka to tzw. jednotarczowe maszyny czyszczące do podłóg. Wykorzystuje się je do profesjonalnego sprzątania. Urządzenia te są niezwykle pomocne do czyszczenia i pielęgnacji podłóg oraz posadzek. Cieszą się ogromną popularnością wśród firm sprzątających. Coraz częściej korzystają z nich także osoby prywatne do sprzątania własnych domów. Wiele osób zastanawia się jednak do czego służy każde z tych urządzeń i jakie są między nimi różnice? Odpowiedź w poniższym artykule.

Różnice między froterką a szorowarką
Aby wykazać czym różni się froterka od szorowarki należy wykazać czym są oba urządzenia i jakie mają zastosowanie. Szorowarka to sprzęt przeznaczony do intensywnego czyszczenia zabrudzonych powierzchni podłóg i posadzek. Jest prowadzona ręcznie dlatego dedykowana została do mniejszych powierzchni. Na końcu tego urządzenia zamontowana jest szczotka, która wiruje wokół własnej osi. Osoba, która nią sprząta swobodnie przesuwa szczotkę po czyszczonej powierzchni. Szczotka szorowarki wykonana jest z nylonowego włosia i obraca się z prędkością 150/350 obrotów na minutę. Froterka zwana inaczej polerką to także urządzenie jednotarczowe. Wykorzystuje się ją jednak do nadania blasku wyczyszczonej wcześniej posadzce lub podłodze. Jak sama nazwa wskazuje służy do wypolerowania podłogi. Poza zastosowaniem istotną różnicą między tymi urządzeniami jest także to, że froterka pracuje w dużo większym zakresie obrotów (aż 1500 obrotów na minutę). Dzięki temu posadzka nie tylko nabiera blasku, ale także użyta wcześniej chemia w procesie polimeryzacji wysoką temperaturą pozostawi na niej warstwę ochronną.

Praca zespołowa
Szorowarki i froterki to urządzenia, które doskonale się uzupełniają. Po pracy szorowarki dobrze jest użyć właśnie froterkę, by wypolerować wyczyszczoną powierzchnię i ochronić ją przed kolejnymi zabrudzeniami. Z tego też względu te urządzenia są must have każdej dobrej firmy sprzątającej. Duet ten jest niezbędny do utrzymania czystości i zachowania dobrego stanu podłóg lub posadzek przez wiele lat.

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Dzięki skorzystaniu z usług oferowanych przez co...
Jeżeli planujesz w swoim mieszkaniu przeprowadzi...
Hoker to nietuzinkowa alternatywa dla krzeseł ora...
Wybrałeś już zlewozmywak i stoisz przed trudną...
W stolicy województwa podkarpackiego znajduje si...
Fotel wypoczynkowy to jeden z głównych elementó...