Drewniane schody strychowe - czy to dobry wybór

Drewniane schody strychowe - czy to dobry wybór

Każdy, kto miał styczność z wykańczaniem domu czy mieszkania, wie, że dobór odpowiednich elementów wyposażenia jest niekiedy niemałym wyzwaniem. Często jest tak, że musimy wybierać między trwałością, a estetyką. Producenci artykułów budowlanych coraz częściej starają się łączyć funkcjonalność ze stylem i wprowadzają do swoich ofert produkty łączące dwie wymienione cechy. Jak jest w przypadku schodów strychowych? Czy wszystkie z nich są tak samo wytrzymałe, jak estetyczne? Czy drewniane schody strychowe są dobrym wyborem?

Schody strychowe to świetne rozwiązanie dla każdego rodzaju wnętrza. Bez względu na to, czy pomieszczenia są duże, czy też małe, budowa stacjonarnych schodów wiąże się ze sporym wydatkiem. Dlatego też ekonomiczną, a przy tym równie skuteczną opcją będzie montaż odpowiednich schodów strychowych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu produktów. Schody strychowe wykonane z drewna to jedne z popularniejszych i mają one duże grono zwolenników. Nic dziwnego, drewno jest szlachetnym surowcem i prezentuje się znacznie ciekawiej niż metal. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się świerk albo sosnę. Drewno jest dość solidnym materiałem, ale nie aż tak jak aluminium czy metal. Maksymalne obciążenie stopni drewnianych oscyluje w granicach 150 - 160kg. Zwykle występują w wersji z trzema lub czterema segmentami. Rzadko jednak w ich konstrukcji umieszcza się poręcze, które zapewniają większy komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo. Warto mieć też na uwadze, że drewno będzie się szybciej ścierać niż metal. Dlatego też schody drewniane będą wymagały nieco częstszych wymian. Jeśli jednak korzystasz ze strychu np. kilka razy w miesiącu, warto postawić na ten właśnie rodzaj schodów strychowych.
Mając do wyboru produkt trwały oraz produkt estetyczny, wielu jednak wybiera ten trwały. Niewątpliwą zaletą drewnianych schodów strychowych jest ich piękny wygląd. Tego typu wyrób jest bardzo dobrą opcją, ale w porównaniu do np. schodów metalowych, te cechują się nieco większą wytrzymałością. Sprawdź także ofertę schodów http://www.stolarts.pl/schody-drewniane/

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Nie wiesz w jaki sposób zdecydować się os...
Styl prowansalski pochodzi z południa Francji i j...
Z pewnością wielu z nas pamięta czasy, kiedy w ...
Musisz wyposażyć swą posesję w ogrodzenie? Zas...
Oferta okien dachowych jest niezwykle rozbudowana,...
Marzysz o urządzeniu swego domowego zacisza w nie...