Czym zajmuje się architekt wnętrz?

Czym zajmuje się architekt wnętrz?

Architekt wnętrz to specjalista zajmujący się kształtowaniem wnętrz, czyli projektowaniem pomieszczeń pod względem ich wystroju, wyposażenia ruchomego i funkcjonalności. Zazwyczaj obsługuje on zarówno przestrzenie prywatne, jak i komercyjne, a w każdym przypadku stara się dopasować aranżację do potrzeb i gustu jej użytkowników. Dzięki temu są one praktyczne i w pełni zadowalają klientów.

W zakres usług projektanta wnętrz Rzeszów wchodzi kilka czynności. Podstawową jest oczywiście przygotowywanie projektów pomieszczeń, które obejmują chociażby układ ścian działowych, projekt malowania ścian i sufitów czy aranżację mebli. Coraz więcej biur wprowadza do swojej oferty także projektowanie online, stanowiące świetną alternatywę standardowych spotkań dla osób mieszkających zagranicą lub bardzo zajętych. Od standardowego projektowania różni się ono tym, że wszelka komunikacja między stronami odbywa się poprzez media - telefon, e-mail lub Skype.

Inne usługi oferowane przez projektanta wnętrz, to chociażby dekoratorstwo. Skierowane jest ono do klientów, którzy chcą wprowadzić zmiany w swoim domu i je odświeżyć bez stosowania permanentnych rozwiązań. Biura projektowe mogą też służyć fachową poradą wszystkim osobom chcącym samodzielnie dostosować swoją przestrzeń do najnowszych trendów, którym jednak brakuje doświadczenia. Architekt wnętrz może też zajmować się nadzorem prac realizacyjnych i kontrolować dostawy materiałów wykończeniowych oraz elementów wyposażenia. Niektóre biura proponują też sporządzanie projektów terenów zielonych wokół budynków i tarasów. W ten sposób świadczą kompleksowe usługi, które zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby. Priorytetem projektantów wnętrz jest bowiem satysfakcja i zadowolenie klientów - dlatego przed każdą czynnością się z nimi konsultują, upewniając się, że wybrane rozwiązania są zgodne z ich potrzebami i oczekiwaniami.

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy

Firma Michała Kadeli Biuro Obsługi Nieruchomośc...
Musisz wyposażyć swą posesję w ogrodzenie? Zas...
Barierki są nie tylko elementem dekoracyjnym domu...
Mało kto o nich słyszał, natomiast w Polsce lic...
Parkiet należy do grupy posadzek drewnianych. Wyr...
Współcześnie namawia się nas zewsząd na kupow...