Czy palenisko ogrodowe jest lepsze od grilla? - zalety, rodzaje, różnice

Czy palenisko ogrodowe jest lepsze od grilla? - zalety, rodzaje, różnice

Wieczór w ogrodzie to świetny sposób na spędzenie czasu z bliskimi i idealna okazja na przygotowanie smacznego posiłku. Możemy ustawić grilla lub rozpalić ognisko. Jednak co zrobić, gdy chcemy upiec pianki na patyku, bez ustawiania kamieni i wypalania trawnika? Idealnym rozwiązaniem okaże się zakup paleniska ogrodowego, który posłuży także jako źródło ciepła w chłodniejsze wieczory. Przed zakupem warto zapoznać się z dostępną na rynku ofertą, określić dokładnie nasze wymagania i potrzeby. Chcemy dużej misy, która umożliwia nam relaks z całą rodziną? A może palenisko, które będziemy mogli zabrać ze sobą na biwak? Ciekawym rozwiązaniem jest także ozdobny, ażurowy model, który stanie się stylowym elementem Twojego ogrodu.

 

Palenisko czy grill?

Chociaż większość osób decyduje się na tradycyjnego grilla, doskonałą jego alternatywą jest palenisko ogrodowe. Grille nie są niezawodne. Tańsze modele lubią się odkształcać i rozkręcać. Palenisko chodź droższe, jest inwestycją na długie lata. Jest ono także bardziej uniwersalne. W przygotowaniu szaszłyków pomoże nam wiszący nad płomieniem ruszt. Kiełbaski i chleb upieczemy na kiju. Potrawy pieczone lub grillowane na drewnie są o wiele smaczniejsze niż te przyrządzone przy pomocy węgla. Palenisko da nam także więcej ciepła, idealnie sprawdzi się więc do ogrzania tarasu w chłodniejsze wieczory. Powstały ogień, będzie większy niż ten z grilla, ale także bezpieczniejszy i bardziej opanowany, niż ten powstały wskutek rozpalenia tradycyjnego ogniska.

 

Rodzaje palenisk ogrodowych

Poszczególne paleniska różnią się od siebie materiałem, z którego są wykonane, swoim rozmiarem i kształtem. Duża i ciężka

misa, będzie idealnie pasować do większego ogrodu, przy większej ilości siedzących przy niej osób. Mniejsze, przenośne palenisko także może okazać się świetnym rozwiązaniem. Możliwość zabrania go ze sobą, na różnego rodzaju wyjazdy jest ogromnym atutem. Poręczne uchwyty sprawią także, że palenisko będziemy mogli z łatwością schować. Nieużywane, nie będzie niepotrzebnie zajmować cennego miejsca w niewielkim ogrodzie.
Możemy zdecydować się na kupno paleniska żeliwnego lub stalowego. Lakierowanego bądź nie. Brak lakieru sprawi, że z czasem naczynie zacznie pokrywać delikatna warstwa rdzy. Dla niektórych będzie to wadą, podczas gdy dla innych rdzawe palenisko, pięknie będzie komponować się z pełnym roślin ogrodem.

 

A może ozdobne?

Palenisko może być nie tylko funkcjonalnym, ale też niezwykle estetycznym elementem ogrodu. Zdobione boki sprawią, że Twoje podwórko stanie się bardziej stylowe.
Szeroki wybór palenisk oferuje sklep Rea's Garden. Od tradycyjnych w kształcie misy, przez zawierające pokrywkę, po niezwykle stylowe, ażurowe modele.
Czarne, szare i brązowe. Proste i misternie zdobione. Paleniska ogrodowe kute Rea's Garden zachwycą twoich gości. Są funkcjonalne, stylowe i co najważniejsze: umożliwiają długie spotkania, w cudownej, rodzinnej atmosferze.

Nowe opinie (0)

Zobacz również

Ocena: 5/5 (8 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Jeszcze kilka lat temu odkurzacze pionowe traktowa...
Małe mieszkania wymagają zastosowania bardziej p...
Firma Michała Kadeli Biuro Obsługi Nieruchomośc...
Podczas wybory biurka do pokoju dziecięcego, nale...
Reduktory ciśnienia stanowią jeden z podstawowyc...
Jeżeli planujesz w swoim mieszkaniu przeprowadzi...